Miroslav Hanuš

30. července 2015 v 9:49 | Zdenda |  Autogramy
Miroslav Hanuš se narodil roku 1963 v Praze, je Absolvent DAMU 1987. Původně studoval vysokou školu ekonomickou, na přání rodičů studoval obor vnitřní obchod. Právě v době studií na ekonomické škole se Miroslav rozhodl pro kariéru herce. Podle vlastního vyjádření je herec lehce staromódního typu s romanticko-skautskými ideály, které se projevují i v běžném životě potřebou vnášet spravedlnost do okolního dění. Sám nedokáže vysvětlit, co ho vedlo k tomu, aby se po několika spíše náhodných návštěvách dramatického kroužku v LŠU pokusil o přijímací zkoušky na divadelní fakultu. Nepřijali ho, ale s ekonomikou byl stejně konec a po prázdninách se stal kulisákem v Divadle na Vinohradech, kde udělal rychlou kariéru.

Druhé, tentokrát již úspěšné zkoušky na DAMU skládal jako jevištní mistr. Umělecké sklony v rodině nebyly, tatínek je lékař, známý urolog, maminka učila češtinu a tělocvik, před důchodem dělala ředitelku na obchodní akademii. Mirek jezdí do práce na motorce. Vždy přízračně oblečen a v helmě dopravních policistů bývalého režimu. Je take milovník starých časů. Swing, Glenn Miller… Beatles už jsou pro něj moc velká moderna. Mirek okouzlil Prahu lazebníkem Figarem. Byl taky Jindra Benetka a sokolský Boucharón, létavý lékař Harlekýn a Husar, byl Danton a Lebjadkin, přednosta Antonín, Mr. Jay a Král Pedro.
Já ho znám především ze seriálu Ulice

Na jeho odpověď jsem čekal tři roky
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | 30. července 2015 v 14:05 | Reagovat

Ahojky, jeho jmenovce a spisovatele jsem znala osobně, ale pana Hložánka z Ulice bych nevěděla, že se taky tak jmenuje. Možná čistil stůl a tak se opozdil. Každopádně je to vzácné a je fajn, že Ti udělal radost.

2 Jiří Burda Jiří Burda | E-mail | Web | 2. srpna 2015 v 6:45 | Reagovat

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli nemáte na Miroslava Hanuše nějaký kontakt.
Předem děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama